Beepearli mesilaste suira loomisel on põhifookuseks inimese tervisele kasulik olla kõige naturaalsemal ja holistilisemal viisil. Tehes seda kõike looduskeskonda säästes ja arvestades.

Suir – rasvhapete ja mineraalainete rikas toitaine

  -  Uncategorized   -  Suir – rasvhapete ja mineraalainete rikas toitaine

Suir – rasvhapete ja mineraalainete rikas toitaine

Mis on mesilaste suir?

Mesilaste suir on väärtuslik toitaine, mis koosneb õietolmust ja nektarist, mis on kogutud mesilaste poolt ning mis on konserveeritud kärjekannus meega. See on allutatud piimhappe fermentatsioonile anaeroobsetes tingimustes, mistõttu on selle bioloogiline saadavus ja ainete imendumine kehasse ligikaudu 80%. Hippokrates, tänapäevase raviteaduse rajaja väärtustas seda juba sajandeid tagasi oma suure hulga kasulike toitainete sisalduse tõttu inimese organismile.  Nendeks on vitamiinid, aminohapped, valgud, nukleiinhapped, ensüümid, lipiidid,  rasvhapped, fenoolühendid, triterpeen ja mitmed muud bioelemendid. Kuna mesilaste suiral on niivõrd rikkalik koostis – kutsuvad mitmed teadlased seda sageli nimega – eluvorm.

Enamus inimesi teab õietolmu oma laia spektri kasulike toimeainete tõttu. Saksamaa raviamet on seetõttu õietolmu ametlikult kategoriseerinud ka ravimiks.

Mesilaste suir on kõrgema toitaine väärtusega kui paljas õietolm, paremini imenduv ja rikkalikum oma keemilise koostise tõttu.


Kuna mesilaste suir on läbinud piimahappe fermentatsiooni, siis mesilaste suir on paremini omandatav inimese organismile, on väga harva allergiline ja  säilitab oma kasuliku mõju aastaid. Värske õietolm põhjustab inimestel sageli allergiat ja suudab säilitada oma kasulikud omadused vaid paar päeva ilma sügavkülmas hoiustamata.  Seetõttu on inimorganismil märgatvalt kergem omandada rikkalik õietolmu koostis mesilaste suirast.

Kui soovid oma tervist ja immuunsüsteemi turgutada suure hulga vitamiinide, aminohapete, rasvhapete ja mineraalidega otse loodusest, siis rohkem infot leiad SIIT

Teaduslikud allikad:
1) Chemical composition and antioxidant activity of beebread, and its influence on the glioblastoma cell line (U87MG)
2) Bee bread – Perspective source of bioactive compounds for future

Postita kommentaar